Slovníkové appky

 

 

 

iAdverti je v poslednom letnom období známa rozšírením svojho portfólia produktov o slovníky, tzv. slovníkové appky. Ako prvý to bol Slovník cudzích slov. Práve pri ňom mi napadla myšlienka: „Skvelé, budeme o čosi múdrejší a nemusíme so sebou nosiť ťažké knihy!“ Potom prišiel na rad Latinsko – slovenský slovník, spolu s Latinsko – českým slovníkom. Vtedy som si pomyslela: „ Cudzie slová, latinčina a vzájomné prepojenie oboch slovníkov, … ten náš národ ale bude múdry“. A nakoniec, je tomu pár hodín a prišiel na svet Slovník sprostých slov.

Viete čo mi napadlo pri tomto treťom? „Slovenský národ neumrie hlúpy, bude vedieť cudzie slová, latinčinu a ešte aj sprostým bude rozumieť.“ :) – joke -

Sprosté slová patria do slovnej zásoby každého národa. Ako by sme bez nich existovali. Aj sprosté slová sa neustále menia a inovujú, i keď niektoré ostávajú navždy zaužívané. Preto má Slovník sprostých slov, podľa mňa veľmi dobrú funkciu – aktualizáciu. Každý z Vás môže prispievať do slovníka vlastnými počutými alebo používanými sprostými slovami. Buď priamo cez túto free slovníkovú aplikáciu, alebo postom na Slovník Slovenských Vulgarizmov.

Dokonca aj moja stará mama má obľúbené sprosté slovo, ktoré sa pri určitej otázke stalo tradíciou. Vždy keď sa jej opýtam, ako sa má. Odpovie mi: „Nahovno“. :) Je to výstižné, stručné a väčšinou aj pravdivé. Vždy sa nad tým zasmejeme a pokračujeme v konverzácii. Je to niečo ako keď sa Angličan opýta: „How are you?“, a vy odpoviete: „How are you?“ Naše slovenské „havárjú“ je „NAHOVNO“. Verím, že keby bola moja stará mama na Facebooku, určite by sa rada podelila o svoje sprosté slovo.

Preto moja myšlienka, že budeme rozumieť sprostým, je skutočne len pokusom o vtip. Každý môže mať občas tzv. „Deň Blbec“ a potrebuje si zanadávať. Však keď mu má byť na duši ľahšie, prečo nie ..

 

To nie je mojá stará mama, ale určite nejaká funky babka. 

 

 

One response to "Slovníkové appky"

  1. S.J. 13/09/2011 11:16 Odpovedať

    zaujimave :-) )

Leave your response